Exeter УвійтиРеєстрація

Мін’юст знизив прохідний бал для приватних виконавців

13.05.2017

Прохідний бал для складання кваліфікаційного іспиту в Порядку допуску до професії приватного виконавця знижено з 80 до 70 відсотків. Очікується, що завдяки цьому не менше третини кандидатів складуть іспит.

Відповідні зміни до «Порядку допуску до професії приватного виконавця» сьогодні набувають чинності, передає «Закон і Бізнес».

«Ми знизили прохідний бал з 80 до 70 відсотків. Таке рішення було ухвалено після консультацій із експертами для того, щоб запуск професії відбувся уже незабаром», — пояснив заступник міністра юстиції з питань виконавчої служби Сергій Шкляр. Він також  наголосив, що міністерство повністю готове до проведення кваліфікаційних іспитів, перший з яких відбудеться уже 15 травня.

Заступник міністра розповів, що на іспит у якості спостерігачів було запрошено представників п’ятьох організацій, серед яких проект ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», Офіс Координатора проектів ОБСЄ в Україні, Міжнародна громадська організація «Універсальна екзаменаційна мережа UENet»,  БО «Центр комерційного права» та «Асоціація правників України».

Президент міжнародної громадської організації «Універсальна екзаменаційна мережа UENet» Сергій Мудрук зауважив, що це була їхня рекомендація також — знизити рівень зафіксованого в нормативному документі прохідного балу.

«Ми вітаємо зниження прохідного балу з вісімдесяти до сімдесяти відсотків. Результати апробації свідчать, що планка у 80% від максимального балу не дозволить швидко сформувати необхідний мінімальний корпус приватних виконавців в Україні», — підкреслив С. Мудрук.

За його словами, тестування на отримання свідоцтва приватного виконавця прозоре, правильне і справедливе завдяки великій кількості апробацій. Близько 2000 державних виконавців восени 2016 складали ці тести і кожне тестове питання пройшло великий цикл випробувань. Тому на іспиті кожен з кандидатів отримає однаковий, калібрований за рівнем складності набір тестових завдань.

«Ми очікуємо, що результати перших тестів будуть позитивними і не менше третини кандидатів складуть іспит», — зауважив С.Мудрук.

Джерело: http://zib.com.ua/ua/128713-minyust_zniziv_prohidniy_bal_dlya_prishvidshennya_vidboru_pr.html

ОБРАТИ ВИКОНАВЦЯ